سوله سایبان

آیا به فکر ساخت سوله سایه بان هستید؟

در جایگاه مدیر و صاحب یکی از مشاغل صنعتی، احتمالاً به فکر ساخت سوله سایبان افتاده اید. فرقی ندارد که برای سوله پارکینگ نیاز به سایه بان باشد یا برای انبار موقت یا برای بار انداز کارخانه؛ سوله سایه بان نیازی است که سرانجام باید پاسخی شایسته به آن بدهید. راه های مختلفی برای احداث این سازه وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند. اما سازه ای که ما می خواهیم پیشنهاد بدهیم، سوله تیر ورقی است که استحکام بالا در عین پرهیز از بالا رفتن وزن نهایی سازه، از ویژگی های بارز آن است.

آشنایی با سازه تیر ورقی به عنوان سوله سایه بان

با گذشت زمان و ایراداتی که تیر آهن در اسکلت فلزی ایجاد می نمود، طراحان صنعتی دست به یک نوآوری زدند و المانی را ساختند که تیر ورق نام گرفت. تیر ورق همان طور که از نامش پیداست، نوعی تیر است که از تلفیق ورق های متعامد فولادی ایجاد می شود و مقاومت و استحکام به مراتب بالاتری را، خصوصاً برای اجرا در دهانه وسیع و طول بلند، تأمین می نماید. سوله تیر ورقی به سهولت در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شود و انعطاف پذیری بالایی در ساخت دارد. همچنین به دلیل پیچ و مهره ای بودن عمده اتصالات، نصب سوله با سرعت بالا و در زمان بسیار کوتاه انجام می شود.

کاربردهای مهم سوله سایه بان کدام است؟

سوله سایبان را در موقعیت های مختلفی می توان به کار برد که برخی از آنها بدین شرح هستند:

  • بارانداز و حل بارگیری کارخانجات
  • دپوی موقت و کوتاه مدت مواد اولیه در کارخانه
  • سوله پارکینگ برای خودروهای شخصی یا باربری کارخانه
  • محل انتظار مسافرین پایانه های اتوبوس و قطار در مجاورت پلتفرم
  • ایستگاه خودروهای خدمات اضطراری نظیر اورژانس و آتش نشانی
  • پست راهنمایی و اطلاع رسانی در همایش ها و نمایشگاه ها
  • و …

سوله دست دوم به عنوان سایبان

قطعات سوله دست دوم در دو مرحله تولید می شوند و به دلیل وقفه ای که به دلایل مختلف میان تولید و نصب رخ می دهد، به این نام خطاب می شوند. قطعات سوله دست دوم قبلاً در فرآیند سوله سازی به کار نرفته اند و تنها مدت کوتاهی است که پس از تولید، در انبار کارخانه نگهداری می شوند. گاهی اوقات اضافه تولید سایر سفارشات یا تولید پیش از موعد قطعات، ذخیره قابل اعتمادی از قطعات تیر ورقی را در کارخانه ایجاد می کند که با اتکا به آن، می توان پاسخدهی مناسب تری به سفارشات مشتریان فراهم نمود.

صادرات از ایران به جمهوری آذربایجان
کلیک کنید